848
edits
(→Budget) |
|||
Line 55: | Line 55: | ||
== Budget == | == Budget == | ||
{|{{Prettytable}} | |||
!Date !! Subject !! Amount EUR | |||
|- | |||
|2009-02-18|| OpenZim Server 2009-01-01 - 12-31 rgs4487 {{IRI}} -600,00 EUR | |||
|- | |||
|2009-01-01|| openzim.org Domain 2009 {{IRI}} -12,00 EUR | |||
|- | |||
|2009-02-20|| Developer Meeting 2009/1 Accommodation {{IRI}} -346,00 EUR | |||
|- | |||
|2009-02-20|| Developer Meeting 2009/1 Catering {{IRI}} -45,58 EUR | |||
|- | |||
|2009-02-20|| Developer Meeting 2009/1 Dinner {{IRI}} -165,40 EUR | |||
|- | |||
|2009-06-30|| Copying Wikipedia DVD 2009 {{IRI}} -803,25 EUR | |||
|- | |||
|2009-06-27|| Accommodation [[LinuxTag 2009]] {{IRI}} -740,00 EUR | |||
|- | |||
|2009-06-27|| Donations [[LinuxTag 2009]] {{IRI}} 5,00 EUR | |||
|- | |||
|2009-11-20|| Developer Meeting 2009/2 Accommodation {{IRI}} -406,00 EUR | |||
|- | |||
|2009-11-20|| Developer Meeting 2009/2 Catering {{IRI}} -35,91 EUR | |||
|- | |||
|2009-11-20|| Developer Meeting 2009/2 Dinner {{IRI}} -167,80 EUR | |||
|- | |||
|colspan=2|'''Sum Spendings:''' {{IRI}} 3'316,94 EUR | |||
|- | |||
|colspan=2|'''Spendindgs in CHF:''' (as of 2010-03-23) {{IRI}} 4'760,13 CHF | |||
|- | |||
|2009-01-01|| Wikimedia CH Sponsorship {{IRI}}+4'000,00 CHF | |||
|- | |||
|2009-06-06|| Sponsorship Wikipedia DVD 2009 {{IRI}}+1'000,00 CHF | |||
|- | |||
|colspan=2|'''Sum Income:''' {{IRI}} 5'000,00 EUR | |||
|- | |||
|colspan=2|'''Rest:''' {{IRI}}'''239,87 EUR''' | |||
|} | |||
== Outlook for 2010 == | == Outlook for 2010 == |